کاغذ-بازیافت

کاغذ بازیافتی چیست؟

بازیافت، فرآیند تبدیل مواد استفاده شده به چیز جدیدی است. که محصولات را برای مدت طولانی تری از محل دفن زباله دور نگه می دارد.
هم کاغذ و هم مقوا می توانند مواد باز یافتی ارزشمندی باشند. این به افزایش چرخه عمر محصول کمک می کند و تأثیر مثبتی بر محیط زیست دارد.

بازیافت ورق کارتن
متداول ترین مواد اولیه بسته بندی، مقوای بسته بندی کالا ها از قبیل غذا و نوشیدنی است. این شامل کارتن های بسته بندی مانند جعبه های غلات، جعبه های تخم مرغ و کارتن های تحویل آنلاین می شود. بیشتر بسته‌بندی‌هایی مانند این قابل باز یافت خواهند بود.

بازیافت کاغذ

درست مانند ورق کارتن و مقوا، می توان به راحتی کاغذ را بازیافت نمود، اما وقتی وارد جریان بازیافت می شود باید تمیز باشد. محصولاتی که می توانید بازیافت کرد عبارتند از:

پس از جمع آوری و ارسال ضایعات کارتن یا کاغذ به صورت پرسی یا فله، این مواد بازیافت گردیده و به کاغذ های مختلف تبدیل می گردند. شما می توانید در این مقاله مراحل را ملاحظه فرمایید.

در مقاله ی “ بازیافت کاغذ چه مزایایی دارد ” اطلاعات کامل تری در این زمینه قابل مشاهده است.

انواع کاغذ کارتن بازیافتی

کاغذ هایی تک سان کارتن می تواند در استان یزد از کاغذ ساز های معتبر تهیه نماید انواع متفاوتی دارد:

کاغذ لاینر یا بازیافتی:


نام دیگر این نوع کاغذ بازیافتی، کاغذ لاینر، کاغذ ایرانی است. همچنین پر کاربردترین و ارزان ترین مواد اولیه برای تولید ورق کارتن در صنایع بسته بندی است.
این کاغذ در خصوصیاتی مانند ضد آب بودن یا مقامت فیزیکی نسبت به بقیه ی کاغذ ها از رتبه ی پایینتری برخوردار است. این نوع کاغذ % 100 از مواد بازیافتی تولید می گردد.

کاغذ لاینر تک سان کارتن در عرض 240 سانتی متر و 90 تا 150 سانتی متر قابل ارائه است.

این نوع کاغذ در گرماژ 90، 100، 120 به صورت تک لایه قابل عرضه است.

کاغذ تست لاینر

کاغذ تست لاینر یا کرافت لاینر، از 80 تا 100 درصد خمیر دست چوب اول تولید می گردد. اما در ایران با افزودن در صد کمی مواد تازه به آن تست لاینر یا شبه کرافت نیز می گویند.
همچنین در ایران بعضی از کاغذهایی که لاینر هستند و به آنها رنگ اضافه می شود و در واقع لاینر رنگی هستند نیز اسم تست لاینر اطلاق می گردد.
گرماژ آنها در بازار از 90 تا 200 گرم متغیر است. این کاغذ دو لایه است. لایه رویی به دلیل ضد آب بودن برای چاپ مناسب است. لایه زیری به دلیل جذب آب بالا برای اتصال به کاغذ فلوتینگ زیری مناسب است.

کاغذ وایت تاپ:

این کاغذ تقریبا مشابه کاغذ تست لاینر است با این تفاوت که لایه رویی سفید است. این کاغذ نیز دو لایه است و در لایه ی زیری اکثرا از کارتن بازیافتی و در لایه رویی از ترکیب ضایعاتی مثل پوشال سفید استفاده می گردد.

لیست قیمت کاغذ سازی یزد

شما می توانید جهت دریافت لیست قیمت انواع کاغذ های لاینر، تست لاینر، وایت تاپ تولید کاغذ سازی های یزد با تک سان کارتن در ارتباط باشید: